Matbaa ve Baskı Ürünleri - Favori Basım ve Matbaa

Matbaa ve Baskı Ürünleri

ÜRÜNLERİMİZ

favori basım matbaacılık

Broşür

Devamı

favori basım matbaacılık

Sunum Dosyası

Devamı

favori basım matbaacılık

Antetli Kağıt

Devamı

favori basım matbaacılık

Çanta

Devamı

katalog favori basım matbaacılık

Katalog

Devamı

dergi favori basım matbaacılık

Dergi

Devamı

favori basım matbaacılık

Ajanda ve Spiralli Defter

Devamı

favori basım matbaacılık

Amerikan Servis

Devamı

favori basım matbaacılık

Küp Bloknot

Devamı

favori basım matbaacılık

Klasör

Devamı

favori basım matbaacılık

Bardak

Devamı

favori basım matbaacılık

Takvim

Devamı

favori basım matbaacılık

İnsert

Devamı

favori basım matbaacılık

Karton Etiket

Devamı

favori basım matbaacılık

Anahtarlık

Devamı

favori basım matbaacılık

Saat

Devamı

favori basım matbaacılık

Afiş & Poster

Devamı

favori basım matbaacılık

Unutmayınız Bloknot

Devamı

favori basım matbaacılık

Karton Kutu

Devamı

kalem favori basım matbaacılık

Kalem

Devamı

Broşür

Daha çok tanıtım amaçlı kullanılan broşür satılmak istenen ürün ve ya hizmet hakkında firma için basılmaktadır. Detaylı bilgi ve görsel aktarmanın uygun maliyetli, kalıcı bir yoludur. İçeriğine göre uyarlanabilecek boyutlar ile hedef kitleye dağıtılarak konu hakkında bilgilendirilebilir. Broşür ile aynı zamanda reklamda gerçekleştirilir. Ürün ve fiyat bilgisi ile hedef kitle satın almaya yönlendirilirken akılda kalıcılık da sağlanmaktadır.

Sunum Dosyası

Cepli dosya ya da sunum dosyası şahıs, şirket veya firma tekliflerinde, yazışmalarında, föy, broşür gibi ürünlerin sunumlarında kullandıkları ürünlerdir. Sunum dosyası özel ceplere ve taşıma alanlarına sahip, gramajlı, kalın kağıtlara basılan çeşitli boylarda ve ebatlarda üretimi yapılan kurumsal bir reklam ve tanıtım aracıdır.

Sunum dosyaları, plastik, mukavva, karton, kağıt gibi ürünlerden üretilirler. Sunum dosyası tasarımları grafik tasarımcılar tarafından, üretimi ise matbaalar tarafından yapılmaktadır.

Antetli Kağıt

Antet, Fransızca dilinde, mektup veya kağıt üzerine basılmış, başlık, isim, adres anlamına gelmektedir. Antetli kağıt ta aynı bu yapıdadır. Klasik bir antetli kağıt kağıdın üst kısmında firmaların adı ve amblemi bulunur, alt kısımda ise firmaların iletişim ve adres bilgileri bulunur.

Bir çok firma bu antetli kağıtları genel olarak resmi yazışmalar için tercih eder. Antetli kağıt ta firmanın logo, adı, iletişim ve adres bilgilerinin bu kağıdın arkasında yer alması iletişimde kolaylık sağlamak ile birlikte, firmaların daha prestijli görünmelerini sağlar.

Çanta Basımı

Favori Basım ve Matbaa sayesinde kendi zevklerinize göre bir çanta tasarlayabilirsiniz. Özellikle reklam yapmak isterseniz özel basım karton çanta ürününe bakabilirsiniz. Bu sayede firmanızın ismi ve logosunu her insana daha kolay tanıtabilirsiniz. Çeşitli boy ve ebatlarda ipli çanta tasarlayabilir ve sipariş verebilirsiniz. Favori Basım ve Matbaa, siparişinizi en iyi işçilikle hazırlar ve en hızlı şekilde size teslim eder.

Katalog Basımı

Hemen hemen her sektörde kullanılan katalog bir markaya ait olan ürün ve hizmetlerin detayını yayınlamak için tercih edilir. Satış amacına yardımcı bir baskı ürünüdür. Bütün ürünleri içinde barındıracağı gibi dönemsel aralıklarda da basılabilir. Tasarımı ile iyi bir reklam ve satış aracıdır. Ayrıca katalog firmalar tarafından sipariş içinde kullanılmaktadır. Ürün tanıtımı için kullanılan en iyi iletişim araçlarından biridir.

Dergi Basımı

Favori Basım ve Matbaa firması size özel dergi hizmeti sunar. 4 farklı ebatta tasarlayabileceğiniz dergi çeşitleri vardır. İhtiyacınız olan sayfa sayısına sahip bir dergi siparişi verebilirsiniz. Ayrıca dergi parlak kuşe kağıt ya da mat kuşe kağıttan üretilir. Dergiler daha ekonomik olması için çoklu basılmaktadır. Firmanızın ürünlerini ve fırsatlarını bu dergiler sayesinde müşterilerinize hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.

Ajanda, Spiralli Defter

Kurumsal bir marka oluşun yansıtıcı öğelerinden biri olan ajanda ve spiralli defter genellikle ön yüzünde markanın logo, amblem ya da sloganlarını içermektedir. Bu sayede defter ve ajandanın sahibi kişiler her an marka ile iç içe olmaktadır. Akılda kalıcılığı arttıran bu yol, hem ihtiyaç karşılarken hem reklamınızı yapar. Ajanda ve spiralli defter aynı zamanda iyi bir hediye olarak da tercih edilebilir.

Amerikan Servis

İşlerini ciddiye alan işletmeler işin Amerikan servis en önemli reklam kaynaklarından biridir. Örnek verecek olursak, yeni çıkan bir ürünü ya da yan ürünleri Amerikan servis üzerine basılarak, müşterilerin bu ürünleri alması sağlanabilir.

Tanıtımını yapacağınız ürünler için, bu işin püf noktası tamamen görselliktir. Müşteriler yemeklerini yerken uzunca bir yazı okumayı tercih etmezler, fakat göze hitap eden bir görsel ile onların dikkatlerini çekebilir ve meraklarını uyandırabilirsiniz.

Küp Bloknot

8x8x2.5 cm, 8x8x5 cm ve 8x8x8 cm olmak üzere üç farklı boy çeşitleri vardır. 100, 50 ve 25 sayfa olmak üç ana çeşidi bulunmaktadır. Küp bloknot genellikle iş yerlerinde çalışanların oluşturdukları notları ya da randevu gibi bilgileri unutmamak kullanılır.

Ayrıca küp bloknot sadece iş yerlerinde kullanmak için değil, bir reklam aracı olarak ta kullanılır. İş yerleri bu bloknotları müşterilerine ücretsiz vererek bir tanıtım ürününe dönüştürebilirler.

Klasör Basımı

Klasör özel belgeleri, reklam veya tanıtım amaçlı kağıtların içinde saklanabileceği bir araçtır. Sizi seçmeye niyetli olan müşterilerinize firmanızın özellik ve fırsatlarını bir klasör içinde sunabilirsiniz. İndirim ve firma ürünlerinizi toplu bir halde klasör içinde sunarsanız daha iyi olacaktır. Bu sayede imajınız yüksek olur ve müşteri sayınız da azalma olmaz. Klasör tasarımlarında Amerikan bistro model karton kullanılır.

Bardak

Kendinize özel bir bardağa sahip olursanız içtiğiniz çaydan daha çok zevk alırsınız. Size özel mesajlar ve renklerle tasarlayacağınız bir bardak için hemen sipariş verebilirsiniz. Bardak, firma sahipleri içinde oldukça önemli bir reklam şeklidir. Firmanızın isim ve logosunu bardağın üstüne bastırırsanız daha fazla insana hitap edersiniz. Porselen, seramik ve çelik maddelerinden özel tasarımlı bardak siparişini verebilirsiniz.

Takvim Basımı

Takvimler firmanızın reklamını yıl boyunca yapabilmek için tercih edilecek bir fırsattır. Müşterilerinize üzerinde firmanız ile ilgili bilgilerin basılı olduğu bir takvim hediye edebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz firmanızın ismini asla unutmayacaktır. Ayrıca insanlara özel tasarladığınız bir takvim dağıtırsanız daha fazla müşteri elde edersiniz. Farklı ebatlarda üretilen özel tasarım takvimler en iyi reklam araçlarından biridir. Hemen tasarlayarak sipariş verebilirsiniz.

İnsert

Mağazaların yapmış oldukları, hizmet veya ürünlerin fiyatlarını, kampanyaları tanıtım ve duyurularını yapmak için günümüzde sık olarak inser baskı kullanılır. İnsert günlük hayatta herkesiz sık bir şekilde gördüğü ve kullandığı bir üründür. İnsert kısaca firmaların resimli tanıtım veya indirim broşürüdür.

İnsertler, kısa süre içerisinde hazırlanabilir, maliyetleri çok düşüktür ve geri dönüşleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşir İnsert yüksek satış yapan teknoloji mağazaları, marketler, üreticiler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Karton Etiket

Standart bir kartvizit boyutuna sahip olan karton etiket üst kısmından delindikten sonra ip yardımı ile ürüne bağlanan ya da ipsiz olarak ürünlerin yanlarında gönderilen üründür. Karton etiket firma kampanyalarını duyuran ya da ürün hakkında bilgilendirme yapan ürünlerdir.

Karton etiketler tek taraflı ya da çift taraflı olarak basılabilir. Karton etiket üretiminde öncelikle kuşe, yaldızlı, fantezi ya da kromo kartonlar kullanılır.

Anahtarlık Basımı

Favori Basım ve Matbaa sayesinde özel tasarım anahtarlıklara sahip olabilirsiniz. Anahtarlık birçok insan için oldukça önemli bir ayrıntıdır. İnsanlar anahtarlık seçerken kişilik özelliklerini yansıtabilecek olanları seçerler. Çeşitli baskı seçenekleri sayesinde hemen kendinize özel bir anahtarlık bastırabilirsiniz. Ayrıca bir firma sahibiyseniz firmanızın tanıtımını daha iyi yapabilmek için de anahtarlıkları tercih edebilirsiniz. Özel tasarımlı ve reklamlı anahtarlıklar için sipariş verebilirsiniz.

Saat Basımı

Duvar saatleri evinizin en önemli inceliklerinden biridir. Bir odanın duvarına asılan şık bir saat evinizi daha güzel gösterecektir. Favori Basım ve Matbaa sayesinde kendi özel tasarımınızı içeren bir saat siparişi verebilirsiniz. Kişisel kullanımlar harici firma reklamları içinde saat yaptırabilirsiniz. Firmanızın slogan veya ismini duvar saati üzerinde ekleyerek reklam yapabilirsiniz. Birçok insanın evinde üzerinde reklamınız olan duvar saatleri olabilir.

Afiş & Poster

Afiş & poster, hedef müşteri kitlenize etkili bir tanıtım yapma amacıyla uzun ya da kısa süreli kullanacağınız bir tanıtım aracıdır. Afiş & poster firmanız ile ilgili olarak tanıtımını yapmak istediğiniz ürünleri kapsayacağı gibi, hizmet ve ürünlerinizin de ayrı ayrı tanıtılmasına yardımcı olur.

Belirli ürünler ya da hizmetleriniz için kullanacağınız afiş & poster alışveriş merkezleri, fuarlar gibi yerlere asıldığında yeni müşteriler kazanma oranını yüksek bir şekilde arttırırlar.

Unutmayınız Bloknot

Bloknotlar hayatımızda oldukça sık başvurduğumuz not kağıtlarıdır. Kullanışlı olmaları oldukça önemlidir. Unutmayınız bloknot da hem hızlı bir şekilde not almak, hem de hatırlatma kartları olarak kullanılmak üzere tasarlanan ve özel olarak üretilen bloknot cinsidir. İş yaşamında, okulda veya evde ders çalışırken veya herhangi bir işle meşgulken hatırlama ihtiyacı duyacağınız bir takım notları unutmayınız bloknot kağıdına yazarak hatırlamak istediğiniz bilginin göz önünde durmasını sağlayabilirsiniz.

Karton Kutu Basımı

Bir mağaza için olmazsa olmaz listesinin başında karton kutu gelir. Mağazanın reklamlarını bu karton kutuların üzerine yerleştirerek müşterilere reklam yapabilirsiniz. Özel tasarımını yaptığınız bir karton kutu sayesinde daha çok insana kendinizi tanıtabilirsiniz. Düşük ücretlere sahip olabileceğiniz dört farklı karton kutu çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz bir çeşidi reklam amacıyla kullanabilirsiniz. Bu çeşitlerden birinin tasarımını yaptıktan sonra sipariş verebilirsiniz.

Kalem Basımı

Özel tasarımlı kalemler birçok insan için ayrı bir öneme sahiptir. İnsanlar tasarımında kişiliğini yansıtan kalemleri kullanarak daha mutlu olurlar. Ayrıca kalem bir mağaza için yaygın bir reklam yöntemi olarak bilinir. Mağazanıza gelen insanlara özel üretim kalemleri dağıtabilirsiniz. Olası müşterilere üzerinde firmanızın ismi yazan bir kalem hediye edebilirsiniz. Bu sayede firma isminiz daha fazla insan tarafından öğrenilecektir.

Matbaa ve Baskı Ürünleri

Matbaa Nedir?

Matbaa, kağıt, deri, plaka gibi materyaller üzerine özel bir teknik yardımıyla resim, yazı, çeşitli şekil ve desenlerle baskılayarak çıkarılan ve birden fazla nüshayı hızlı ve pratik biçimde hazır haline getirilen makine ya da sistem olarak tanımlayabiliriz.

Tarihte bilinen ilk Matbaa 593 yılında Çin’de kurulmuş geleneksel ağaç kakma yöntemi olarak kullanılmaya başlanmış, tarihteki yine ilk gazete 700 yılında Çin’in Pekin şehrinde çıkarılmıştır. M.S. 868 yılında "Tianemmen ruloları" adı olarak bilinen ilk eksiksiz basma kitap basılmıştır. Günümüzde “Tipo Baskı” olarak bilinen yöntem, 1040 yılında Pi Sheng adında bir Çinlinin porselenden elde ettiği harflerle hazırlamış olduğu baskıları ısıtma yöntemi ile tekrar kullanmaya başlamasıyla uygulanmaya başlamıştır.

Matbaa günümüzdeki şeklini alana dek birçok defa şekil ve teknik geliştirmiş, bugün son sistem üzerinde yapılan matbaa şekli tamamen dijital ortama taşınmıştır.

Matbaa Baskı Ürünleri

Matbaa Ürünleri, küreselleşen dünyamızda günümüzün her anında karşımıza çıkması kaçınılmazdır. Kullandığımız ilaçta, gıda paket ambalajlarında, evimizde dekor olarak kullandığımız bir bibloda ve birçok alanda rast gelmek mümkündür. Geçmişi çok eskilere dayanan matbaa günümüzde insanların kişisel istekleri doğrultusunda hediye aracı olarak yoğun rağbet görmektedir.

Genelleme yapmak gerek ise en sık tercih edilen matbaa baskı ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

● Standart, PVC Kaplı ve Kabartmalı Kartvizit

● Küp Bloknot

● Yaka Kart, Ofis Amblemli Dosya Kaşe (910 - 10 x 26,5 mm gibi)

● X Banner Baskı

● Düğün davetiyesi, Plastik Kalem, Yıllık Plan Takvim, Gemici ve Asker Takvimi

● Sertifika, Mektup

● Paket, Plastik, Porselen, Kupa, Bayrak, Reklam-Raket Pano Baskı, Foreks Baskı, Çay-Kahve Fincanı, Kişisel ve elektronik eşyalar

● Kağıt, Karton, Billboard Baskı, Defter-Kitap-Ajanda, Hediye kutusu

● Marka Baskılı Promosyon ve Hediye Ürünler, Markanın Paket Servis Ürünlerinde Matbaa Baskı Ürünlerini görmek mümkündür. Tüm Matbaa baskı ürünleri incelendiğinde bu ürünlere yüzlerce örnek verebiliriz. Gelişen piyasa rekabeti ve hizmet doğrultusunda bu tür özel istekleri Online Matbaa adı altında erişebilmek zahmetsiz hale gelmiştir.